Dermapen Yüz Bakımı

 

Gözenekleri sıkılaştırmak istediğimizde örneğin akneli ciltlerde akneyi kurutmak için kullandığımız, gözeneklerin içi temizlenmiş ve derinin arındırılmış halinden sonra doktor tarafından uygulanan, sosyal hayatınızın neredeyse hiç etkilenmediği bir deriyi yeniden yapılandırma şeklidir.


Küçük mikro kanüller kişinin ağrı algılayamayacağı bir hızda deri içine girip mikro kanallar oluşturuyor. Bu deride istenerek yapılan mikro kanallar yeni hücrelerle dolarak deride küçük hücre odaklarının oluşması sağlanıyor. Bu arada gözenekler doluyor ve deri üzerindeki mevcut aknelerin hızla kurutulmasına zorlanmış oluyor. Maximum birkaç saat süren bir kızarıklık 1 gün sonra bir şey yapıldığına dair tek bir izin olmadığı bir uygulamadır. Sonrasında daha yoğun gözeneği olan hastalar üzerinde çok hafif bir kimyasal peeling eklenerek daha da etkili bir sıkılaşma sağlanabiliyor.Sıklıkla 2 haftada 1 ve 6 seans olacak şekilde uygulanıyor.

 

Eski çatlaklarda dahi etkili olabilen çatlakların içerisinde mikro kanül açma esasına dayalı bu mikro kanüller tamir olurken yeni hücrelerle dolarak derinin gerilmesine bağlı oluşmuş bu çatlakların araları nokta nokta silinmeye başlanıyor.Yine haftada 1 olacak şekilde minimum 6 seans çatlağın büyüklüğü ve genişliğine bağlı olarak bazı hastalarda 2. bir pakete de ihtiyaç duyulabiliyor.Her seansta %5-10 arası bir silinme sağlanabiliyor.

 

Nasıl tedavi edilebilir?

Cerrahi skar hipertrofik ve keloid yara izleriyle birlikte pigmentasyon kusurlarınıda içeren tüm izleri içerir. Bu yara izleri zamanla kalınlaşır.Dermapen® 2.5mm ye kadar benzersiz dikey iğneleme ve derinlik kontrolü sayesinde diğer yöntemlerden ve dermarollerlardan daha üstün tedavi sağlar.11 adet iğneden oluşan başlıkla skar dokusuna tam nufüz eder ve yara yerinin görünüm, esneklik, boyut ve hareket kabiliyetinin arttırır.

 

Akne İzleri / Cerrahi İzler Nasıl Tedavi Edilir?

Dermapen ® izlerin tedavisinde köklü sonuçlar sağlayabilir.Dermapen ® yeni kolajen ve elastin uyarımıyla collagenesisi uyarır ve yeni kılcal damar oluşumunu sağlar bölgece bölgeye kan akımını artırabilir.Kan akışını arttırmak yeni cilt için sağlıklı bir temel oluşturur. "Cilt iğneleme" ile düzensiz skar dokusu kırılır ve yeni doku büyümesi uyarılır. Dermapen ® iyileşme sürecini hızlandırır ve daha az ağrıya neden olarak bölgeyi tedavi ederken epidermisin bütünlüğünü bozmaz.

 

Seans Süresi Ne Kadardır?

Tıbbi tedavi açısından bir profosyonele danışmalısınız. Her hasta farklıdır ve koşullar değişken olabilir.Tipik olarak bir tedavi rejimi 5-6 seansdan oluşmaktadır.

 

Uygulanacak farklı hastalara göre profesyonel bir destek alabilirsiniz. Farklı cilt koşulları farklı tedavi protokolleri gerektirebilir. Cilt koşullarına göre 2 ile 6 Dermapen seansı ile istenilen
sonuçları görebiliriz. 6 ayda bir tekrarlanan Dermapen seansları kırışıklık tedavisinde daha kalıcı sonuçlar elde etmemizi sağlayabilir.

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır