Nazolabial Dolgu

Burnun iki yanından başlayarak dudak kenarlarına doğru inen çizgi ve oluklar yağ dokusunun yer değiştirmesi ve yerçekimi nedeniyle ortaya çıkar. Yüze yorgun ve yaşlı bir ifade veren bu çizgileri yumuşatmanın en etkili yolu hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarıdır.

 

Görüntünüzden memnun değilsiniz ancak estetik ameliyat olmaktan da korkuyorsunuz. Çevrenizdekiler burun ameliyatı olmanıza gerek yok diye geçiştirirken, siz her aynaya baktığınızda burnunuzdaki kemere ya da çöküntüye takılıyorsanız merak etmeyin sizin için de uygun bir çözüm var.

Özellikle Türk genetik yapısı gereği ülkemizde sıklıkla burun sırtındaki kemer nedeniyle burun estetik ameliyatı yapılmaktadır. Bazıları istedikleri görüntüyü elde edebilmek için birden fazla burun ameliyatı olmakta sakınca görmezken, bazıları için ise hissettikleri ameliyat korkusu bu isteğinin önüne geçebilmektedir. Özellikle ameliyattan korkan kişiler için cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, narkoz almadan burna şekil vermek artık mümkün. Üstelik bu işlem için sadece 20 dakika yeterli. Dolgu ve botoks uygulamalarının kombinasyonu ile burundaki şekil bozukluğuna yol açan eğrilikler, girinti ve çıkıntılar kamufle edilebildiği gibi, burun ucundaki düşüklükler de giderilebilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiği, burnunda radikal bir değişim istemeyen hastalarımıza uyguladığımız, dolgu işlemleri ile kontür düzenlenmesine yardımcı olan bir uygulamadır.

Burnundaki düşüklükten şikayetçi olan, radikal bir değişim ya da cerrahi müdahalelerin olası risklerini almak istemeyen herkese uygulanabilir. Ameliyatsız burun estetiği, özellikle yeni bir profil oluşturma ve zaman içinde düşen ya da doğuştan düşük olan burun ucu için, son derece konforlu bir işlemdir.

 

Dolgu Nedir?

Dolgu enjeksiyonu, güneş hasarı ve yaşla birlikte meydana gelen ince çizgileri, derin kırışıklıkları doldurmak ve yüzü yeniden şekillendirmek için uygulanan kozmetik bir işlemdir. Kalıcılığı 6-18 ay olan dolgu maddeleri, etkili ve sonucunu hemen görebileceğiniz bir anti-aging tedavidir.

 

İşlem Süresi Nedir?

Sadece 10-15 dakika süren işlem öncesinde uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür. İyileşme süreci yoktur, hemen sonrasında sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

 

Dolgu Nerelerde Kullanılır?

Nazolabial çizgiler (burun kenarlarından dudak kenarlarına doğru uzanan çizgiler)
Dudak kenarlarından aşağıya inen çizgiler
Dudak üstündeki ince çizgiler
Derin sivilce ve yara izleri
Dudak dolgunlaştırma
Gözaltlarındaki çöküklüğü doldurmak
Daha net bir çene hattı yaratmak
Elmacık kemiği ve yanak belirginleştirme
Burun şekil bozukluklarını giderme ve estetik
Yüze yaşla beraber kaybolan hacmi geri kazandırmak yüzde lift etkisi yaratmak

 

Kimler Tercih Etmelidir?

Burunda radikal bir değişim istemeyenler.
Burun ucu mimik kasları çok çalışmaya elverişli olanlar.
Burun ucunda düşüklük yaşayanlar.
Hafif kalkık bir burun isteyenler.
Profil görüntüsünden şikayetçi olanlar.
Cerrahi müdahale istemeyenler.
Kontür düzenlemeye ihtiyaç duyanlar.
Rahat nefes almak isteyenler.
Cerrahi burun estetiği operasyonu öncesi deneme yapmak isteyenler.

 

Avantajları

Kesisiz bir işlem olduğu için acısızdır ve olası cerrahi komplikasyonları barındırmaz.
Burun eğriliği kamufle edilir ya da hafifletilir.
Burun ucu kaldırılır.
Cerrahi burun estetiği sonucu doğan kusurlar düzeltilebilir.
Burun sırtı düzeltilip, düz forma sokulabilir.
Burun-alın, burun-dudak ve burun kanadı görüntüsü estetik hale sokulabilir.
Burun içerisinde en dar hava geçiş bölümü olan valv açısının rahatlaması sağlanarak, daha rahat nefese almanın yolu açılabilir.

 

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır