Askıyla Meme Kaldırma

Göğüsler zamana bağlı olarak estetik görünümünü kaybedebilir. Bu durum pek çok kadın için endişe vericidir. Meme dikleştirme ameliyatı, hacim olarak yeterli fakat sarkık olan memeleri düzeltmek için yapılan bir işlemdir. Gerek yaşlanmaya gerekse de hormonsal nedenlere bağlı meme dokusunda azalmalar olur. Bu da memenin içinin boşalmasına ve sarkmasına neden olur. Bazı durumlarda sarkıklık erken yaşlarda başlayabilir ve bazen de bu durum memeyi taşıyan bağların doğuştan zayıf lmasından kaynaklanabilir. Doğumlar ve emzirme bu tabloyu artırıcı rol oynar. Göğüs sarkmasının sebeplerini özetlersek; gebelik ve emzirme, sık kilo alıp verme, genetik miras ve/veya yapısal özellikler, yaşlanma, yerçekimi vs.

Eğer göğüsler hem sarkık hem de memelerin içi boşalmışsa mutlaka büyütme işlemi ile birlikte meme dikleştirme planlanmalıdır. Meme protezleri ile sarkıklığı gidermek tek başına mümkün değildir. Meme protezlerinin tek amacının memeyi büyütmek olduğu unutulmamalıdır! Meme hacmi normal olup sadece sarkıklık söz konusu ise silikon protezlere gerek yoktur; sadece meme dikleştirme operasyonu ile sorun giderilir. Eğer göğüsler büyükse meme küçültme ile birlikte meme dikleştirme yapılabilir.

Her operasyonun kendine özel ve genel riskleri vardır. Göğüs dikleştirme ameliyatlarıyla ilgili cerrahinin muhtemel riskleri ve ilgili komplikasyonları hakkında ameliyat öncesinde bilgi sahibi olunmasında yarar vardır. Meme dikleştirme ameliyatı düşünen hasta sigara kullanıyorsa operasyon öncesinde kesmelidir. Düzenli olarak kullandığı ilaç ve/ veya ilaçlar ( şeker, tansiyon, kan sulandırıcı vs.) varsa bunu yine operasyonu yapacak estetik cerrahi doktoru ile paylaşmalıdır. Gerekli görülen ilaçlara zaten ameliyatı yapacak estetik plastik cerrahi doktoru operasyondan makul süre önce ara verdirecektir. Ameliyatı gerçekleştiren Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı’nın iyileşme dönemi sırasındaki takiplerine ve tavsiyelerine titizlikle uymakla komplikasyon riskini azaltmak mümkündür.

 

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır