İp Askı Happy Lift

 

Nedir?

İp askı ile ameliyata gerek kalmadan yüzünüzde kaldırma etkisini görebilirsiniz. Bu teknikte çok ince iğneler içine yerleştirilmiş ameliyat ipine benzer yapıdaki ipler kullanılır. Bu iplikler iğneler yardımıyla cilt altına yerleştirilir ve bu sayede kırışıklık ve sarkma olan bölgelere çözüm olurlar. İplikler istenmeyen reaksiyona yol açmadan, uygulanan bölgedeki kan dolaşımını artırarak, cildin tamir mekanizmalarını ve kolajen üretimini tetikler. Zaman içinde bu iplikler eriyerek yok olurlar ancak cilt iplikler sayesinde toparlanmış olur. İşlemin etkileri bu bağ dokusunun oluşum süreciyle birlikte bir-iki ay içinde optimum halini alır.

 

Nasıl Yapılır?

İple yüz asma tedavisi, özel olarak üretilen ameliyat ipleri ile uygulanır. Öncelikle doktor tarafından bir muayene gereklidir. Bu muayenede işlem için uygunluğunuz saptanır. İşlemin sakıncalı olmadığı ve sarkma, kırışıklık, çizgi gibi problemleri olan hastalarda iple yüz asma tedavisi yapılır.

Uygulama Aşaması: Uygulama yapılacak olan alana lokal anestezi kremi sürülerek etki etmesi beklenir. Etki eden anestezi ile işlem başlar.

Doktor tarafından uygun görülen noktalara germe ve asma görevi görecek olan çeşitli özelliklerdeki ipler kanüller yardımı ile yerleştirilir. Bütün iplerin gerekli noktalara konumlandırılması tamamlandıktan sonra yavaş yavaş bütün ipler sırasıyla deri altına kanüller içinden itilir. Tüm ipler konumlandırılıp yerleştirildikten sonra cilt üzerinde yatıştırıcı kremler uygulanarak İple yüz asma tedavisi tamamlanır.

 

Uygulanma süresi bölgenin büyüklüğüyle orantılı olarak, 10 ile 40 dakika arasında değişiyor. Uygulamadan sonra, hiçbir acı ve ağrı hissetmeksizin birkaç yıl önceki genç yüzüne kavuşan kişilerin, düzgün ve sağlıklı bir yaşam düzeni sürdürmesi çok önemli.

 

Ne Zaman Etki Gösterir?

İple yüz germe, v lift tedavisi, işlemin gerçekleştirildiği ipler deri altına yerleştirildiği andan itibaren etkisini göstermektedir. Tek seansta uygulanan İple yüz asma tedavisi sonunda daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Daha iyi sonuçlar ise seasntan sonra oluşabilecek olan kızarıklık, şişlik gibi yan etkilerin iyileşmesinden sonra görülebilir.

 

İyileşme Süreci

Hastalarar iple askılama sonrasında hemen normal hayatına devam eder. İğne yerlerinde hafif şişlik, bazende küçük morarmalar olabilir. Hastalar yüz bölgesine buz uygulaması yapabilirler.

Sonrasında hastaların yüzlerine aşırı hareket ettirmeleri ve baskıyla ovuşturmaları yasaklanır.

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır