Genital Bölge Karbon Peeling

Nedir?

Özellikle kadınlık hormonlarının etkisiyle koltuk altı dışında bacak arasında, genital bölgede ve göbek kısmında görülen deformasyon ve kararma problemleri karbon peeling ile kolayca çözülebiliyor.

Leke tedavisi karmaşık bir tedavidir, ancak ilk seçenek her zaman karbon peeling olmalıdır. Özellikle yüzeysel lekelerde kimyasal peeling tedavisi gayet başarılı sonuçlar verir. Leke probleminin devam ettiği durumlarda peeling tedavisi lazer teknolojisi ile desteklenebilir.

Yaşınızın ilerlemesi ile birlikte cildin üst katmanında ölü deri hücreleri adını verdiğimiz hücreler birikmeye başlar. Bu da cildinizin donuk, mat ve cansız bir görünüm almasına neden olur. Sonuç olarakta kahverengi lekeler, ince çizgi ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Ciltteki ince kırışıklıkları ve renk farkını yok etmek için en etkili yöntemlerden biri karbon peelingtir. Cildin üst katmanını nazikçe temizleyen Karbon Peeling, kolajen üretiminin artmasını ve cildin çok daha pürüzsüz, parlak ve genç görünmesini sağlar. İnce çizgiler azalır, derin kırışıklıklar ve pigment lekelerinin görünümü hafifler. Donuk ve cansız görünümlü cildi canlandırmak, cilde olduğundan yaşlı bir görünüm veren ton farklılıklarını düzeltmek, ince çizgileri hafifleterek cilde kadifemsi bir doku vermek için uygulanan işlem, cildin üst katmanını kontrollü ve yüzeysel bir şekilde temizleme prensibine dayalıdır.

Tedavi sırasında yüze, cildin üst katmanında birikmiş olan ölü derilerin temizlemesini sağlayan bir solüsyon uygulanır. Böylece cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş tabakası kontrollü bir şekilde yok edilmiş olur. Ciltte yeniden gençleşme ve temizlenme sürecini tetikleyen karbon peeling işlemi, aynı zamanda cildin daha fazla kolajen üretmeye başlamasını sağlar.

 

Nasıl Uygulanır?

Cilt üzerine özel olarak hazırlanan karbon peeling içeriği ince tabaka şeklinde sürülür. Q Switched denilen lazer cihazı ile tarama yapılarak hazırlanan solüsyonunun iyice gözeneklerden içeri girmesi sağlanır. Bu işlem tamamlandıktan sonra Q switched lazerin nano saniye atış modu ile yüzeydeki karbon temizlenene kadar atış yapılarak tedavi tamamlanır.

 

Seans Süresi Nedir?

Uygulanan bir seansın uygulama süresi toplamda 35 dakika sürmektedir. Uygulanan karbon maskesinin kuruması sonucunda işlem başlar ve işlem süresi toplam 40 dakikadır.

Seans süreci başlatıldığında kişi 1 veya 2 hafta arayla seansa tekrar çağırılır. Kimi zaman ise bu zamanlama konusunda dengeyi sağlamak adına ortalama 10 gün kadar beklemek gereklidir.

 

Ağrı ve Acı Hissedilir mi?

Karbon Peeling işleminde herhangi ağrı ve acı hissedilmez. Yalnızca işlem sırasında hafif batmalar hissedilebilir.

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır