Koltukaltı Karbon Peeling

Nedir?

Kadınların özellikle de yaz aylarında kısa kollu kıyafetler tercih edememelerinin başlıca nedenlerinden olan kol altı kararması ciltte çoğunlukla kalıtsal olan aşırı pigmentasyon problemidir. Özellikle kadınlık hormonlarının etkisiyle koltuk altı dışında bacak arasında, genital bölgede ve göbek kısmında da görülebiliyor. Öte yandan sık sık deodorant kullanımı, kol altındaki tüy sorunu nedeniyle epilasyon cihazının sık kullanılması, aşırı derecede sıcak ağda kullanımı koltuk altı kararmasının nedenleri olarak gösterilebilir. Karbon peeling uygulamak da bu sorunun çözümü olabilir.


Yaşınızın ilerlemesi ile birlikte cildin üst katmanında ölü deri hücreleri adını verdiğimiz hücreler birikmeye başlar. Bu da cildinizin donuk, mat ve cansız bir görünüm almasına neden olur. Sonuç olarakta kahverengi lekeler, ince çizgi ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Ciltteki ince kırışıklıkları ve renk farkını yok etmek için en etkili yöntemlerden biri karbon peelingtir. Cildin üst katmanını nazikçe temizleyen Karbon Peeling, kolajen üretiminin artmasını ve cildin çok daha pürüzsüz, parlak ve genç görünmesini sağlar. İnce çizgiler azalır, derin kırışıklıklar ve pigment lekelerinin görünümü hafifler. Donuk ve cansız görünümlü cildi canlandırmak, cilde olduğundan yaşlı bir görünüm veren ton farklılıklarını düzeltmek, ince çizgileri hafifleterek cilde kadifemsi bir doku vermek için uygulanan işlem, cildin üst katmanını kontrollü ve yüzeysel bir şekilde temizleme prensibine dayalıdır.

Tedavi sırasında yüze, cildin üst katmanında birikmiş olan ölü derilerin temizlemesini sağlayan bir solüsyon uygulanır. Böylece cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş tabakası kontrollü bir şekilde yok edilmiş olur. Ciltte yeniden gençleşme ve temizlenme sürecini tetikleyen karbon peeling işlemi, aynı zamanda cildin daha fazla kolajen üretmeye başlamasını sağlar.
 

Nasıl Uygulanır?

Karbon peeling uygulama öncesinde cilt derinlemesine temizlenir. Cilt temizliği yapıldıktan sonra özel olarak üretilen karbon kremi kullanılır ve tüm yüzeye uygulanır. Karbon kremi tüm cilde uygulandıktan sonra lazer işlemine başlanır. Lazerle karbon peeling işleminde, karbon kremi ile boyanmış tüm cilt lazer ışınları ile temizlenir.

 

Seans Süresi Nedir?

Karbon peeling işlemi yaklaşık 15 -20 dk. sürmektedir. Kişi günlük yaşantısına rahatlıkla devam edebilecektir.

 

Ağrı ve Acı Hissedilir mi?

Karbon Peeling işleminde herhangi ağrı ve acı hissedilmez. Yalnızca işlem sırasında hafif batmalar hissedilebilir.

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır