El PRP-Mezoterapi

 

Önce periferik bir damardan (örn; kol damarı) kendi kanınız alınıyor. Yaklaşık 10 cc kan yeterlidir. Üçlü ve altılı tüplere geçiriliyor. 3500 devirde 9,5 dakika santifüj edilerek içindeki ‘’platelet’’ yani‘’trombosit hücreleri’’ ayrıştırılıyor. PRP medikal yani tıbbi bir uygulamadır. Sadece doktorlar tarafından yapılmalıdır. Bu işlemin sonunda tüplerdeki kan bileşenlerine ayrılır; yani her mililitresinde yaklaşık 200.000 trombosit bulunan bu kanın kırmızı hücrelerden oluşan kısmı ayrılır, böylece mililitrede 1,5 milyona kadar trombosit yoğunluğuna sahip olan bir plazma elde edilir. İşte buna Trombositten yani Plateletten Rich (Zengin) Plazma (PRP)adı verilir.PRP son derece güvenlidir. Yan etkisi potansiyeli beklenmez çünküsizden alınan kan ürünü sadece size geri verilmektedir.

 

PRP Nasıl Yapılır?

Trombosit hücreleri,kanın pıhtılaşması ile ilgili olduğukadar doku hasarının iyileşmesini sağlayıcı özellikteki büyüme faktörlerini de salgılamakla görevlidirler.Dolayısıyla santrifüj işlemi uygulanan kandan elde edilen PRP, yani trombositi bol olan kısım ya mezoterapi yöntemiyle ya da maske haline getirilerek yüz, boyun, saçlı deri, gerdan, el sırtı vs istenen bölgeye uygulanır. Bu sayededokulardaki hasarın ya da yaşlanmanın etkilerini geriye çevirecek doğal büyüme faktörleri istenen bölgeye verilir.Aslında önerilen yöntemle elde edilen ürün iki farklı etapta cilde verilmektedir;biri PRP’ninNapaj Yöntemiyani doktorun direkt nakış gibi ince milimetrik aralarla cildi seri enjeksiyonlara tabi tutması,diğeri de Agresif Form ki bu formdabu trombositlerin dolgu maddesi gibi kullanılmasını sağlayarak yani kendi kanınızdan dolgu maddesi yapılarak yüzdeki temel kıvrımlara, göz altlarına, nazolabial oluklara, dudak ve ağız çevresineve ince çizgilere uygulanması esasına dayanıyor. Bu ikisi bir arada kullanıldığında deride yenileyici etki daha güçlü biçimde ortaya çıkıyor.

 

 

Etki Süresi ve Uygulama Aralıkları Nasıldır?

Hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri 8-24 ay kadar dayanır. Dolgulu PRP hem kendi kanınızdan üretilir hem de doldurulan bölgedeki deri yaşlanmasına karşı geri sayım başlatan biyolojik bir sürecitetikler. Yani sadece doldurmaz aynı zamanda savunması zayıflamış, zamanın veya çevrenin yıpratıcı etkilerine karşı savaşmada yenik düşmüş bölgeye destek gönderilmiş olur. PRP3-4haftalık aralarla 3-4 seans yapılır. Yılda bir ihtiyaca göre 3-4 seanslık bir kür daha yapılabilir. Cildin ihtiyaçları sigara, alkol kullanımı, uykusuzluk, stres, çevre kirliliği ve güneşe yanlış maruziyet gibi etmenlerle değişebilir.Kişi kendine iyi bakıyorsa, sağlığına dikkat ediyor, cildini UV ışınlarından koruyor ise 2. kür için 1 hatta duruma göre 2 yıl beklenebilir. Ancak ciltte canlılık ve parlaklık istenen zamanlarda birkaç ayda bir rapeller yapılabilir. En doğrusu3 ayda bir botox ile birlikte bir seans PRP uygulamak ve cildi hep canlı tutmaktır.

 

PRP’nin Sonuçları Nelerdir?

Cilt daha parlak ve canlı görünür. Özellikle yüz bölgesinde karşılaştığımız güneş ve yaşlılık lekeleri yumuşar, göz altı bölgesi torbalanmalar ve mor renk değişikliklerinde düzelme olur. İnce çizgiler yumuşar.Çevreniz;“Gençleşmişsin,harika görünüyorsun”diyebilir.Oysa ki son derece doğal bir yöntem olan PRP sadece zaten sizde olanı size daha güçlü bir şekilde geri vermiştir. Bu da cildinizin doğal savunma mekanizmasıdır. Bir güzel tarafı da PRP’nin etkileri uygulama yapılan bölgenin çevresinde de görülmesidir. Örneğin alın bölgesineyaptırdığınızda saçlarınız da canlanır.

 

Ağrı ve Acı Hissedilir mi?

Mezoterapi işlemi, kısa ve öncesinde cilde sürülen anestezik krem sayesinde konforlu bir tedavidir.

 

Seanslar Ne Kadar Sürer?

Endikasyona göre tasarlanan bir formül sadece 10-15 dakikada deri altına enjekte edilir.


Ellere Olan Etkisi Nedir?

Mezoterapi özellikle yağ dokusunun hızla kaybedildiği ellerde olumlu sonuçlar vermektedir. Elin gençleştirilmesinde kullanılan özel bitkisel solüsyonlarının, küçük mezoterapi iğneleri yardımıyla el cildine uygulanması yöntemidir. El gençleştirme mezoterapisi solüsyonu içerisinde; somon DNA, vitaminler (vitamin E), aminoasitler, hyaluronik asit, organik silica ve antioksidanlar bulunmaktadır.

 

Ciltte kolajen üretimini tetikleyerek cildin sıkı, canlı ve parlak görünümünü sağlar. Hyaluronik asit cildin kaybetmiş olan nemini geri kazandırarak el kurumasını ve yıpranmasını iyileştirir. El sırtındaki incelmiş derinin doğal hacimlenmesini sağlar.

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır