Selülit Tedavisi

 

Selülit zayıf ya da kilolu her kadının genel sorunudur. Selülit, östrojen hormonunun etkisiyle oluşabilen, aşırı ve dengesiz beslenme, kilo alımı ve hareketsizlik de devreye girdiğinde artan estetik bir sorundur.

Deride daha çok basen ve kalçalarda görülen portakal kabuğu görünümünde çukurcuklarla ortaya çıkan bir durum olan selülit; yürüyüş, yüzme gibi hafif sporlar ve doğru tedavi yöntemleriyle kontrol altında tutmak mümkün. Selülit tedavisi yalnız selülitin giderilmesi için değil cilt kalitesinin artması içinde yapılmaktadır.

Selülitleriniziz zayıflamadan, ideal kiloya inmeden, yağ hücreleriniz küçülmeden giderilemeyeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Selülitin en önemli sebeplerinden birisi cildinizin elastikiyetini kaybetmiş olması. Östrojen hormonuna bağlı olarak bir kadının kalça ve üst bacaklarında yağ depolaması normaldir. Özellikle 30'lu yaşlardan itibaren sorun haline dönüşen selülitin rahatsız edici olmasının sebebi cildinizin yapısındaki bozulma. Yani, sadece cilt kalitesini artırarak portakal kabuğu görünümünü hafifletmek mümkün. Radyo frekans enerjisi ile sadece tek seansta bile cilt kalitesini artırmak mümkün.

 

Vücutta sarkmalar özellikle, hızlı kilo alıp verme, doğum sonrasındaki dönem, hareketsiz yaşam ve kasların etkin çalıştırılmaması sonucunda oluyor. Kol iç yüzeyleri, karın, bel, sırt, kalça ve bacak iç ve arka yüzeylerde daha belirgin izlenen sarkmalara belirli bölgelerde selülitler de ekleniyor.
Selülit Mezoterapisi, PRP, İp Yöntemi ile Vücut Germe ya da Saten Vücut Germe gibi yöntemler kullanılabiliyor. Son dönem ipler taşıma, germe ve kaldırma kapasitesi çok yüksek maddeler olup örgü ağ veya böcek ağı tekniği ya da askılama tekniği ile bünyemizde uygulanmaktadır ve oldukça tatmin edici sonuçlar alınmaktadır. Yerçekimiyle oluşan sarkmalarda da Saten Vücut Germe yöntemi uygulanmaktadır.

Çatlak ve İzlerde Tedavi Edilebiliyor

Adölesen (Ergenlik), doğum,lohusalık dönemleri veya hızlı kilo alıp verilen dönemlerden sonra deride "Stria" yani çatlaklar oluşabilir ya da vücutta herhangi bir yaralanmadan sonra "Skar" yani izler görülebilir. Bu bölgelere uygulanan Mezoterapi, PRP veya Altın İğneli Fraksiyonel Radyofrekans ile iyileşme sürecine katkıda bulunuyor.Deriyi tamir edici süreci tetikleyen Mezotrapi Uzman Dermatoloji Doktorunuz tarafından titizlikle stria ve skarlara verilerek görümünde iyileşme süreci başlatılır. 1-2 haftada bir yapılan seanslar halinde, önceden ilgili bölge uyuşturularak tatbik edilenMezoterapi dışında, kendi kanınız kullanılarak yapılan PRP de belirgin iyileşme sağlamaktadır. PRP (Platelet Rich Plazma) kolunuzda alınan kanın içindeki büyüme ve iyileştirme faktörlerinin zengin hücrelerin ayrıştırılarak titizlikle ilgili hasarlı bölgeye verilmesi prensibine dayanır ve çatlak iz tedavisinde belirgin etki sağlamaktadır. Altın İğneli Fraksiyonel Radyofrekans yöntemi ise çatlaklarda belirgin azalma ve sıkılaşma etkisine sahiptir. Bunların dışında dengeli beslenme, spor, bol sıvı alımı ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmaktan vücut ve cilt sağlığı için gereklidir.

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır