Tırnak Çekimi

Nedir?

Bütün yükümüzü taşıyan ayaklarımızın sağlığı önemlidir. Tırnak sağlığımızda ayak sağlığımızın önemli bir parçasıdır. Son derece acı veren tırnak sorunları yaşam kalitemizi önemli ölçüde etkiler. Ayak tırnağının kendi özel yapısından kaynaklanan bu problem; yanlış ayakkabı seçimiylede gelişebilir.

Tırnak mantarı gibi bazı tırnak hastalıklarının tırnakta oluşturduğu şekil bozuklukları, tırnakta kalınlaşmalar, tırnakların hatalı ve çok dibinden kesilmesi, travmalar, gebelik dönemi tırnak sorunlarının gelişmesinin sebepleri arasındadır.

Tırnak batıklarında en büyük sorun ızdırap veren ağrıdır. Bu ağrı bazen kişinin yaşam kalitesini ciddi boyutta etkiler. Günlük yaşamında, iş yaşamında, gece uyurken ağrı sorun yaratabilir. Aynı zamanda batık tırnak, tırnak yatağında enfeksiyon gelişimine ve tırnaklarda daha kolay mantar oluşumuna da zemin hazırlar.

 

Nasıl Uygulanır?

Tırnağın yumuşak dokuya batmasındaki temel sebep olan tırnağı uzatan kök oradan uzaklaştırılmadıkça yapılan tüm geçici işlemler sonuç vermeyecektir.

Kesin çözüm; son derece basit ve efektiftir. Sadece batık olan kısımın çıkarılması ile yani bölgesel çekim işlemi ile sorun çözümlenir. Batık olan kısım lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra tırnak yatağı ile birlikte ince bir şerit halinde çıkarılır. Tırnak matriksi kotelize edilerek tekrar batık tırnak oluşumu engellenmiş olur.

 

İşlem Süresi Ne Kadardır?

Son derece efektif olan bu işlemle batık tırnak tedavi edilir. İşlem 1 saat gibi çok kısa bir sürede tamamlanır. İşlem sonrasında herhangi bir istirahat dönemi gerekli değildir, aksine hasta batık olan kısım artık çıkarıldığı için rahatlamıştır ve hemen günlük yaşamına ve iş hayatına dönebilir. Enfeksiyon gelişim riskini önlemek için gerek görülürse kısa süreli antibiyotik veya topikal olarak uygulanabilecek kremlerle tedavi tamamlanmış, hasta sağlığına kavuşmuş olur.

 

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır